Proud nemusí být drahá záležitost


Když nám přijde účet za elektřinu, často nenalézáme slušné výrazy, jimiž bychom dodavatele této energie mohli počastovat. Protože se tu objevují i docela horentní částky, na které jsme dříve nebyli vůbec zvyklí, a nepřecházíme mlčením skutečnost, že je těch peněz, které za to vynakládáme, příliš, obzvláště vezmeme-li v potaz to, že je elektřina neviditelná a nenahmatatelná. Takže platíme ‚za nic‘.

Ale nakonec navzdory své nevoli i takové vysoké účty za elektřinu zaplatíme. Protože kdybychom to neudělali, odpojili by nás od sítě. A co bychom si potom jenom počali? Bez elektřiny už dnes nedovedeme žít, a kdyby nám tato měla chybět, byli bychom ztracení.

solární panely

Ale pokud to nevíte, sdělím vám jednu skutečnost, která ty neznalé třeba i zarazí. Vězte totiž, že jsou tu i lidé, kteří za elektřinu vůbec neplatí, a přitom ji mají k dispozici také. Jsou tu šťastlivci, které ono poměrně nedávné zdražení elektrického proudu vůbec nerozhodilo. A třeba dokonce právě kvůli onomu zdražení za proud neplatí.

Jak je to možné? Vlastně na tom není nic udivujícího. Tito lidé prostě přestali sázet na elektrárny a distributory elektřiny a spolehli se sami na sebe. A na své solární, tedy sluneční, zdroje elektrického proudu. Ona už totiž dnes není solární elektrárna něco, co by nemohl našinec mít. Tu si dnes může pořídit skutečně kdokoliv z nás. Ten, kdo ji má, může třeba svůj rodinný dům zásobovat elektřinou z tohoto svého zdroje. A je jasné, že si takový soběstačný člověk nebude posílat účty.

solární panely

Díky solární energii, která je zdarma, se můžeme my lidé stát naprosto energeticky soběstačnými. Stačí vložit peníze do koupě solárních panelů, nainstalovat si je u sebe, a pak je už všechno nejdokonalejší, jak jen to může být. Zatímco totiž někteří lidé odebírají elektřinu postaru a jsou tak závislí na situaci na trhu, ti spoléhající se na slunce mají své jisté.