Bojujte se známkami stárnutí


Stárnutí je nevyhnutelné u každého člověka, ale je možné ho zpomalit a zmírnit. Na našem vzhledu se hodně podepisuje genetika – někdo vypadá mladší než skutečně je, a to i přesto, že se o sebe nijak výrazně nestará. Pokud ale nepatříte mezi tyto šťastlivce, nezbývá vám nic jiného než o sebe pečovat.

kolagen tablety

Kolagen je základ
Kolagen je látka, která je pro naše těla běžná a dokonce si ji dokáže tělo samo vytvořit. Ale jak stárneme, kolagen značná z našeho těla pozvolna mizet. A to je právě důvod, proč začínáme stárnout. Díky kolagenu máme totiž pevné vlasy a nehty, zdravé klouby a také vypnutou pokožku. A když kolagen v těle chybí, začne se to projevovat na našem vzhledu.

S nedostatkem kolagenu se pojí tvorba vrásek. Kolagen už z těla mizí zhruba od 25. roku věku, takže právě v tomto období se začínají objevovat první vrásky – nejčastěji okolo očí, na čele a okolo úst. Zamezit tomu můžete jedině kvalitní kosmetickou rutinou, která bude obsahovat i SPF, a také doplňováním kolagenu. Mnohé ženy si také pochvalují cvičení obličejové jógy, takže pokud chcete zkusit i to, může vám to jedině pomoct, ne uškodit.

kolagen prášek

Přírodní kolagen se vyskytuje v rybách, hovězích kostech, rosolu nebo vývarech. Pokud nejíte dostatečné množství těchto potravin, je nutné ho do těla dostávat prostřednictvím doplňků stravy. Nejlepší je užívat kolagen z mořských ryb, který má vysoký podíl přírodního kolagenu. V mnoha kolagenech najdete třeba i vitamín C nebo kyselinu hyaluronovou, což jsou také látky, které se velice pozitivně podepisují na našem vzhledu. Pravidelnou kosmetickou rutinou a především užíváním kolagenu můžete vypadat o hodně let mladší, ale musíte o sebe začít pečovat už okolo dvacátého roku.

Při výběru kolagenu dejte přednost takovému, který má vědecky podložené účinky na zdraví. Užívat kolagen se vyplatí, protože má pozitivní vliv nejen na vzhled, ale i na zdraví kloubů.