Elektřina nemusí být drahá


Určitě máte ještě v živé paměti tu paniku, když náhle výrazně podražila elektřina. I když vás tato totiž bezprostředně neruinovala, byl tento růst její ceny bolestný, protože podražilo i všechno ostatní a cena proudu tak byla pro mnohé z nás i poslední kapkou, po které pomyslný pohár přetekl. A těch problémů, co pro mnohé z nás znamenal krach některých dodavatelů elektřiny a nutnost zjednat si dodávky od někoho jiného, kdo se v takové situaci nezdráhal nadsadit novým odběratelům platby víc než citelně!

panely na střeše

S elektřinou jsme si prostě užili v poslední době své. Tentokrát bohužel v negativním smyslu. A dodnes nám tu zůstaly ony vysoké ceny. I když někteří dodavatelé časem poněkud zlevnili, je tu stále draho. A to mnohé lidi nutí hledat způsoby, jak v rámci možností ušetřit.

Někteří z nás si kupují úspornější spotřebiče, pokud na to mají, někteří důsledně zhasínají a vypínají vše, co zrovna nepoužívají, mnozí omezili třeba i topení elektřinou, které se na rodinných rozpočtech podepisuje nejvíce. Ale někteří už dosáhli maximální úspornosti, ti už nemají kde ušetřit. Ale i ti by rádi ušetřili ještě více. Ale copak to jde?

panely na louce

Ano, jde to. Kdo nechce platit tak mastné účty za elektřinu, jaké je nucen platit, protože mu ji už nikdo levněji nedodá, nemusí platit dokonce vůbec žádné takové účty. A přitom se nemusí stát neplatičem se všemi negativními důsledky, které by to přineslo. Je tu přece i fotovoltaika, kterou si už dnes může pořídit kdokoliv z nás. Můžeme si koupit a nechat nainstalovat solární panely. Jistě, není to zadarmo, ale je to velice rozumná investice. Protože takto získaná elektřina je bezplatná, takže už za ni lidé mající solární panely nic neplatí. A mohou po dlouhá léta na elektřině šetřit. Stoprocentně. A to je přece rozumná volba. Ať dodavatelé zdraží elektřinu sebevíc, lidé se solárním zdrojem elektřiny mají své jisté.