Už mě ta podprsenka nebaví


Také už vás nebaví nošení podprsenky? Máte z tohoto výrobku podivný pocit, nevyhovuje vám kvůli nepříjemnému sevření hrudníku a tvoří se vám opruzeniny nebo ekzém? Tak to nejste samy, ale my bychom vám nyní rádi připomněli, že existuje ještě jeden podstatný důvod, proč podprsenku odložit na věky, anebo nosit pouze tu sportovní, pro příležitostné akce.

dívka v podprsence

Tvar ženských ňader

Kdybychom uspořádali mezi muži anonymní dotazovací anketu, v níž by měli popsat nebo označit, jaké typy ňader se jim nejvíce líbí, šlo by tu zřejmě o pestrou plejádu velikostí a tvarů. Co jednotlivec, to jiný názor, a nemuselo by mezi dojít k významné shodě, někomu se zkrátka líbí velké poprsí spíše pevnější, někdo má rád obří prsy, někdo naopak menší „do ruky“, ale většina z dotazovaných by zřejmě odpovídala tak, že jim imponují přirozené tvary, které výrazně zvedají prsní žlázy nad povrch hrudníku. Jinými slovy, drží hezký tvar a nejsou povislé, připlácnuté na tělo.

dívka na židli

A toto je právě problém podprsenek, protože jejím nošením ochabují svaly hrudního koše, které udržují prsní tkáň v pevném postavení vůči zemské gravitaci. Může vám to připadat jako zdánlivá drobnost, či snad úplný nesmysl, ale je to velmi zásadní. Budete-li nosit podprsenku dlouho, vaše svaly na hrudníku dopadnou podobně, jako svaly na noze, která je v rámci zlomeniny kosti uzavřena v sádře. Mít tři týdny nohu v sádře – to se na osvalení vaší nohy projeví velice zásadně, a po sundání sádry je pak nutná rehabilitace, protože vás prostě noha neudrží.

Chodíte-li tedy venku či v interiéru bez podprsenek, postupujete přirozeným způsobem a vyhýbáte se tím zbytečným problémům, které mají dopad zdravotní i estetický. Uvědomte si, že hezký tvar ňader je pro muže kromě vaší duše a vašich morálních kvalit dalším magnetem, který jej přitáhne do vaší blízkosti, abyste si společně užili vášnivé milování.