Umět plavat je důležité


Umět plavat by měla být pro všechny naprostá samozřejmost. Bohužel to tak není a celá řada lidí to neumí. Děti chodí už ve druhé třídě se školou povinně plavat, a tak by všichni měli umět plavat už na prvním stupni základní školy. Nejprve by ale měla přijít nějaká plavecká průprava ze strany rodiny. Je důležité učit děti plavat od útlého věku, protože si tím mohou zachránit život. V dnešní době různé spolky nabízí kurzy plavání pro miminka. Je velice důležité učit děti plavat, protože pokud by se stalo nějaké neštěstí, vaše dítě se z toho může dostat samo.

dítě ve vodě

Stačí chvilička
Každý kro má děti určitě už někdy zažil jaké to je je hlídat. Děti jsou velice rychlé a nenápadné, a i když máte oči na šťopkách, velmi rychle se stane, že dítě zmizí z dohledu. Nejhorší varianta je, když se něco podobného stane v blízkosti vody. Spousta lidí má dnes na zahradě bazén, a během sezony ho většinou po každém opření bazénu nezakrývají. Proto je nutné extrémně dbát na bezpečnost v podobě hlídání dětí. Pokud nechcete bazén zakrývat na pár minut, musíte být dětem neustále v patách. Totéž platí třeba na chatě, kde lidé mají často různá jezírka a potůčky.

plavec bazén

Aby se vaše dítě dostalo během chvilky nad hladinu, když už do vody spadne, je nutné aby umělo plavat, protože bez toho to nezvládne. Je zajímavé že mnoho rodičů doléhá jen na to, že jejich dítěti se nic podobného nestane a že se naučí plavat až se školou. Daleko lepší je individuální výuka plavání v Praze, protože trenér se může věnovat jednotlivci, kdežto u skupinových lekcí není čas na individuální přístup. Na všechno se spěchá, a často se stává, že děti si naopak vytvoří strach h z vody, když se jim něco nepovede hned na první pokus. Skupinové lekce plavání nejsou mezi dětmi příliš populární, protože trenér nemá čas na všechno co by chtěl vysvětlit. Jestli zvažujete že své dítě naučíte plavat dříve než ve škole, zapište ho.