Šikovné ruce


Otázku v perexu článku by měl zodpovědět psychiatr, tedy nově psychoanalytik. My si laicky můžeme říci, že možná touží po pochvale od své ženy, nebo okolí, chce se vytáhnout a chce být obdivován. A tak zkouší různé opravy, nebo snad i drobnější stavby. Většinou to končí takovou malou katastrofou a krátkodobým pobytem v nemocnici. Tedy pokud má onen kutil s nešikovnýma rukama štěstí. Pokud ne, je pobyt delší.

Ale jsou zase ne druhé straně mužové, kteří na co sáhnou, to jim kvete pod rukama. Kupodivu je paradoxně již skoro nikdo nechválí, protože to každý jaksi považuje za samozřejmé, že on, jako manžel, postavil druhý Karlštejn.

kladívko

Pak jez de třetí sorta mužů a ti jsou někde uprostřed. Zkoušejí a experimentují. Výměnu žárovky za cenu vykloubeného ramene ještě v pohodě zvládnou, ale složitější operace jsou již nad jejich síly. Jenže to je to, co si oni neuvědomují a hrnou se i do toho.

různé druhy vrutů

Schválně se, pánové, zamyslete, kam byste zařadili sami sebe. Zcela jistě byste asi uměli zatlouci hřebík, nebo vyměnit vypínač. Ale rozeznáte například základní vruty a kde jaký použít? Nu, není to zrovna jednoduché. Vruty do dřeva s talířovou hlavou se například musí použít do tam, kde je potřeba ve dřevě hladké plochy, kdežto například turbo vruty jsou určeny do zdiva. A to jsme si jmenovali jen dva druhy, ony se ostatně liší ve více věcech. V hlavičce, závitu, nebo také v materiálu. Ne do kterého se mají použít, ale z toho, ze kterého jsou vyrobeny. Vřele se doporučuje používat kvalitní, takové, na které je spolehnutí, protože ty laciné moc nedrží a jejich použití může klidně i způsobit nějaký úraz. Proto je třeba kupovat u poctivých a ověřených prodejců. Například již jednou jmenované vruty do dřeva s talířovou hlavou nakupujte jedině v obchodě, na který máte zde v článku odkaz. Zde se totiž za použitý materiál ručí.