Jizerské hory s mikrobusem pro 9 osob


Naše země ukrývá mnoho přírodních krás a vypravit se za nimi můžete jako jednotlivci, v partnerské dvojici, s rodinou, nebo v partě přátel. Jestliže je vás dohromady devět, je to báječná příležitost jet v jednom autě z půjčovny mikrobusů v Praze a užít si společně krátký výlet nebo týdenní hvězdicový zájezd.

Martinská stěna

Poznávací zájezdy mají své kouzlo teprve tehdy, jsou-li všichni jejich účastníci na jednom místě a promlouvá k nim ve vozidle průvodce, který celou skupinu vede a plánuje trasu. Tímto způsobem se proslavily hvězdicové autokarové zájezdy již za socialismu, lidé mířili s Čedokem například z Prahy až na východní Slovensko a do Maďarska, navštěvovali společně hrady a zámky, přírodní krásy a objevovali i tajemná podzemí maďarských termálních jeskyní. V podobném duchu to můžete naplánovat i vy. Jedním z tipů, který bychom vám rádi zde ozřejmili, jsou Jizerské hory. Vypravte se tam v letním období za slunečného počasí, protože i v období tropických veder, které sužují zejména nížiny a velká města, je v horách rozhodně příjemněji.

Jizerské hory

Východní okruh – Jizerské hory na východě navazují na západní Krkonoše, předěl mezi těmito dvěma pohořími tvoří řeka Jizera. My bychom vás nasměrovali z Tanvaldu směrem na Český Šumburk a dále do Rejdic a Příchovic. Překrásné výhledy do krajiny tu mohou gradovat výstupem na rozhlednu Hvězda a romantickými průseky v okolí Pasek nad Jizerou. Další jízda může probíhat proti proudu Jizery do Kořenova a zpět do Desné a Tanvaldu, a zbyde-li vám čas, je možné zajet se podívat do Rokytnice nad Jizerou anebo z Kořenova na osadu Jizerka.

Západní okruh – jestliže se ubytujete ve Žďáru nebo na Mariánské hoře, doporučujeme podniknout další den výlet k přehradě Souš a odtud pak zpět do Desné a následně do Jiřetína pod Bukovou, Josefova Dolu a do Horního Maxova nad sjezdovku Buková hora. Doporučit bychom vám mohli i Hrabětice, vodní nádrž Josefův Důl, rozhlednu Bramberk, rozhlednu Královka a přehradu v Bedřichově.