Stavíme vestavěnou skříň v předsíni


Vestavěné skříně vnáší do života vítr změn. Kdo si na jejich přítomnost zvykne, obvykle se jich nehodlá zbavit a jiný typ šatních skříní nevyhledává. Nejpraktičtější jsou na vestavěných skříních posuvné dveře, protože nepřekáží v prostoru, nezakopnete o ně a vypadají mnohem lépe, než dveře křídlové.

Proč předsíň

Vestavěné skříně si někteří lidé nechají nainstalovat do ložnice a po jisté době svého rozhodnutí litují, protože zjistí, že jim ukrajují poměrně mnoho obytného prostoru. Připadají si pak doma jako ve skladišti. Zaměříte-li se na tuto problematiku z hlediska Feng-shui nebo obdobně zaměřených schémat, zjistíte, že vám vůbec nedoporučují ložnici zastavět nábytkem, s výjimkou nočních stolků a postele. Ložnice by měla zůstat víceméně prázdná, doplněná jen několika pokojovými rostlinami, které bývají tou nejkrásnější dekorací.

nábytek v pokoji

Proč bílá barva

Umístíte-li vestavbu do haly či předsíně, ukrojí vám tu pochopitelně stejný prostorový objem, jako v ložnici, ale navíc musíte počítat s tím, že půjde o prostory menší, a tudíž se tu můžete cítit více sevření. Proto vám navrhujeme volit velmi světlé barevné odstíny posuvných dveří. Případně další vhodnou volbou je bílá – univerzální, vhodná k jakémukoli stylu a bytovým doplňkům. S bílou nic nepokazíte a navíc tu bude odrážet nejvíce světla. A máte-li spadeno na tmavší barvu dveří, využijte ji spíše tam, kde jsou prostory velké, a kde mohou tmavší dveře prostředí opticky zmenšit a zútulnit. Z tmavých barev dveří jsou nejatraktivnější pastelové tóny počínaje červenou a konče fialovou, dle duhového světelného spektra.

skříně v ložnici

Proč zrcadlo

Ne všichni máme v oblibě velká zrcadla v každé místnosti a nejsme vyznavači zrcadlových bludišť, ale v malých prostorách přijde zrcadlová plocha vhod. Je-li vhodně navržena, opticky tamní prostředí zvětšuje. Zrcadla se velmi dobře hodí k pastelovým barvám a nejméně k bílé, kde působí příliš sterilně. Zajímavou volbou jsou i zrcadla tvarovaná, například kruhová, oválná, zkosená, zaoblená atd.