Proč si na ruční bourací práce sjednat odborníka


Spadne mi to na hlavu – bourací práce mohou být někdy opravdu zábavné a mohou vám oživit dosavadní průběh života zajímavou zkušeností. Týká se to například zbourání starého dřevníku, kůlny, altánu nebo slepičího kurníku. Takovéto drobné objekty snadno zbouráte sami, vystačíte s kladivem a páčidlem na hřebíky a máte za pár hodin hotovo. Ale u větších prostor se již bourání může změnit v horor a vyplatí se nahlédnout do položky ruční bourací práce ceník profesionální firmy. Pokud například potřebujete zbourat zděný objekt se stropními překlady, mohou vám spadnout na hlavu a usmrtit vás, amatér tu snadno udělá řadu chyb, kterých se profesionál nedopouští.

zbourání domu

Křeč do ruky – ruční bourací práce obnáší činnost s ručním nebo elektrickým nářadím. Každopádně samotné bourání neobstarává stroj, například mechanismus s hydraulickým či pneumatickým kladivem, ale člověk. A tehdy jsou pracovní úkony velmi namáhavé a kdo na ně není zvyklý, snadno se tu může dostat do zdravotních potíží. Můžete mít namožené svaly a křeč do zápěstí, můžete utrpět pohmožděninami, mít natažené vazy či neurologické problémy. Ruční bourání je také zápřah na zádové svaly, klouby a páteř.

bourací práce

Nemám takovou zdatnost – ruku v ruce s fyzickou námahou jde fyzická zdatnost a trénovanost. Netrénovaný jedinec velmi snadno onemocní, protože trénink posiluje imunitní a lymfatický systém, kdežto bez tréninku jde spíše o nárazový šok. Je to srovnatelné s tím, kdybyste chtěli uběhnout bez tréninku maraton, tam se již po několika kilometrech zhroutíte vyčerpáním. Proto se ruční bourací práce zadávají lidem, kteří jsou na takovou práci zvyklí, podobně jako kopáči, kteří ručně kopou výkopy pro inženýrské sítě nebo základy budov.

A jedna rada na úplný závěr: nesnažte se před někým předvádět, že práci zvládnete sami, a že jste fenomén, zůstaňte raději skromní a věnujte se tomu, co vám jde a čemu rozumíte.