Nekazte si dovolenou s menstruačními tampony


Typické menstruační pomůcky mohou mnohým z vás natolik pokazit náladu, že vám to zkazí i celou dovolenou. Jestliže se zrovna objeví krvácení v době, kdy chystáte pobyt mimo domov, musíte na něj myslet, musíte se na něj soustředit, a namísto vnímání přírodních krás kolem sebe se přistihnete, že máte v hlavě poměrně často váš rozkrok. Dovolená by měla být naopak od toho, abyste se uvolnily a přestaly vnímat napětí, kterého máme každý v životě jistě dost. Jako kdyby nestačily mezilidské šarvátky a zhoršené vztahy, problémy v rodině, ve škole či v zaměstnání.

dívka v přírodě

Zahoďte tampony a důvěřujte českým menstruačním kalhotkám

Nemyslíte, že tamponů, zavedených do pochvy, již bylo dost? Nebylo by vhodné přesedlat na něco jiného, co se nikam nezasunuje, ale funguje i tak naprosto spolehlivě? Vyzkoušejte menstruační kalhotky z nanovlákna.

dívka na pohovce

Kalhotky jsou na první pohled k nerozeznání od běžného spodního prádla, ale hlavně nikde nic nepřečuhuje ani nepřekáží. Žádné tampony a jejich šňůrky, žádné masivní vložky, žádné kalíšky. Vystačíte jen s tenkou absorpční látkou, která si poradí s jakoukoli tekutinou, a to po dobu osmi až dvanácti hodin, v závislosti na intenzitě výtoku.

Kalhotky nejsou jednorázové

Kdo se domnívá, že kalhotky nasáknou krví a poševním sekretem a poté končí v odpadkovém koši, mýlí se. Putují do pračky a po vyprání a vysušení jsou znovu připravené k použití. Můžete tedy mít s sebou kdekoli na cestách, v práci nebo ve škole několik kusů kalhotek, které vždy po vhodné době vyměníte za čisté a suché, a ty použité vložíte do sáčku se zipem, zip uzavřete, a máte zas vystaráno na mnoho hodin dopředu. S menstruačními kalhotkami můžete cestovat ve vlaku, můžete podnikat turistické výlety nebo výlety na kole, můžete libovolně sportovat a můžete se i koupat (v nekontaminované čisté vodě, samozřejmě).