Jak vyzdobit váš betonový plot


Rozhodli jste se, že si pořídíte betonový plot z tenkých plochých panelů a vybíráte vhodný vzor i barvu? Pak by se vám mohly hodit některé následující tipy, s nimiž se můžete setkat i u některých zveřejněných staveb na Internetu.

Kontrastní barva oplocení – kdo se snaží zajistit shodný barevný odstín u plotu a ostatních staveb v jeho okolí, pravděpodobně se to stoprocentně nepodaří a naopak plot bude v tamním prostředí opticky zanikat. Dbejte naopak o to, aby plot měl barvu výrazně odlišnou od domovní fasády, pergoly, altánu a dalších staveb, bude to vypadat zajímavě a působivě.

zídka s rostlinami

Truhlíky s květinamibetonové ploty v Lanškrouně i kdekoli jinde jsou skvělou příležitostí, osadit je truhlíky s kvetoucími pelargóniemi, azalkami, lichořeřišnicemi a dalšími okrasnými rostlinami. Některé mohou být i pnoucí, a jistou možností je zasadit před plot z betonu jako okrasný doplněk živý plůtek.

Předsazené okrasné keře – namísto živého plotu tu mohou být okrasné stromky, například túje, borovice kleče, smrčky nebo buxus. Okrasné keře se nejvíce hodí k plotu odlišné (kontrastní) barvy, například tmavě hnědé nebo zbarvené do červena.

betonový plot

Šachovnicové pole – šachovnicový praporek na závodech Formule 1 je natolik výrazný, že jej nikdo nepřehlédne. Stejně tak nebude přehlédnutelný váš plot, pokud bude sestaven z desek ve dvou barvách obdobným způsobem. Je to jednoduché a přitom atraktivní řešení, s nímž opticky odvrátíte pozornost od jednotlivých spár mezi panely.

Dřevěné latě – plot z betonu je také možné vyplnit v horní části dřevem, většinou jde o dřevěné vodorovné latě, které vypadají efektně, jestliže je položíte přes sebe, skloněné pod mírným úhlem. Svislé plotovky tu také mohou být, ale museli byste je uchytit jako celistvou konstrukci do drážek ve sloupcích. Barevná lazura dřeva by neměla být shodná s barvou betonu, ale opět naopak výrazně kontrastní, například tmavě hnědé latě s šedou či okrovou barvou betonových komponentů.