Jak sehnat cenově dostupný byt?


My lidé potřebujeme kromě spousty jiných věcí i svou střechu nad hlavou. Ti, kdo ji nemají, jsou bezdomovci, a všichni dobře víme, co takový bezdomovecký život přináší a jak je nepříjemný.

Všichni tedy chceme někde bydlet. Každý z nás má své představy, jak by to mělo vypadat, a usiluje o to, aby takové své představy zrealizoval. Jenže komu se podaří sehnat takové bydlení, o jaké má zájem? Pochopitelně jenom tomu, kdo má k dispozici dost peněz na to, aby si to pravé koupil.

bankovky v ruce

Jenže s penězi to není ani trochu snadné. Ty my lidé ve velkém objemu nemíváme a než bychom našetřili tolik, kolik by bylo potřeba na koupi aspoň malého bytu, to bychom se načekali. A kdo ví, zda by se nám podařilo svým spořením dohnat neustále rostoucí ceny nemovitého majetku.

A jak to tedy řešíme? Docela často hypotékami, které nám dávají možnost zaplatit za svůj byt teď a pak to během řady let splatit. Stačí, když náležitě doložíme svoji schopnost podobnou půjčku splatit a můžeme mít potřebné finance kdykoliv k dispozici.

Ale co když ani schopnost splácet neprokážeme? Co když nám na hypotéku určenou k pořízení si vlastního bydlení naše příjmy nestačí? To jsme potom skutečně nevyhnutelně ztracení?

visící eura

To naštěstí ne. Nemůžeme mít třeba vlastní byt, ale ten nám může docela dobře nahradit byt družstevní. A hypotéka na družstevní byt americkahypoteka.cz se shání o poznání snáze, protože takový byt bývá levnější a je tedy dostačující půjčit si méně. A menší hypotéka znamená větší pravděpodobnost, že ji člověk zvládne.

Jestli tedy člověk netrvá stůj co stůj na bytě soukromém, může díky takové nebankovní hypotéce sehnat své bydlení bez problémů. A pak si takový družstevní byt třeba časem převést do svého vlastnictví.

Takže není zase až takový problém své bydlení sehnat. Stačí nemovitá záruka a schopnost splácet a alespoň na družstevní byt se zmůže leckdo z nás.