Ekologie nemusí být drahá


Zkusili jste se někdy podívat na ceny ekologických produktů?
Každý z nás používá doma různé čistící prostředky a prací prášky, které ale nejsou zrovna příznivé pro životní prostředí. Zejména aviváže jsou problematické z důvodu velice negativního vlivu na vodní živočichy. Mnoha lidem už není osud našeho životního prostředí lhostejný a tak se snaží žít ekologičtěji. Ženy přechází na opakovaně použitelné menstruační pomůcky, snižuje se objem jednorázových plastů, a také se používá více ekologických chemikálií.

svrchní kalhotky

Stále je tu prostor
Hlavně malé děti produkují opravdu velké množství odpadů. Jednorázové pleny jsou velkým problémem už mnoho desetiletí, protože jsou většinou nerozložitelné, a tak končí ve spalovnách a na skládkách. Ani jedna varianta není ideální. Jednorázové pleny koupíte za pár korun, a tak jim stále mnoho rodičů dává přednost. Jenže jednorázové pleny nejsou ideální jak z hlediska ekologie, tak ani pro dítě. Jsou plné chemikálií a plastů, a mohou dokonce ublížit jemné pokožce vašeho miminka.

Pokud chcete být ohleduplnější i v přebalování, máte na výběr dvě možnosti:

  • Použijete ekologické jednorázové pleny, které jsou dost drahé
  • A nebo si koupíte látkových plen, které pak můžete prodat

Používání látkových plen se mnoho rodičů vyhýbá, protože mají obavy z údržby. Není se čeho bát. Je to sice náročnější, ale za uspořené peníze a čistější přírodu to stojí. O pozitivním vlivu na pokožku vašeho děťátka ani nemluvě. Látkové pleny jsou jemné a prodyšné, takže jsou vhodné nejen na přebalování, ale i jako přikrývka nebo přebalovací podložka.

jednorázová plenka

Pokud se je rozhodnete vyzkoušet, budete určitě potřebovat svrchní kalhotky na látkové pleny, které udrží plenku tam kde má být. Zamezí jejímu pohybu a díky tomu se nestane žádná nepříjemná nehoda. Svrchní kalhotky se prodávají v mnoha hezkých dětských designech.